שלום, אורח

אפשר לחייב אותי לעבור פוליגרף?
אפשר לחייב אותי לעבור פוליגרף?
אני עובדת כמנהלת משמרת בחנות בקניון ורוצים להעמיד אותנו לבדיקת פוליגרף "שגרתית". האם זה חוקי? אני חייבת לעבור בדיקה במכשיר כזה? למרות שאין סיבה מיוחדת ופניה למשטרה??! ... המשך אפשר לחייב אותי לעבור פוליגרף?
האם צריך לעבוד תקופה מינימלית?
האם צריך לעבוד תקופה מינימלית?
אני בן 19 חייל עם אישור עבודה השגתי עבודה בגלידרייה והייתי אמור לקבל משכורת ב10 לחודש הזה. היום כבר ה12 ושלחתי הודעה לבוס שלי הוא טוען שאני חייב לעבוד 8 משמרות.... המשך האם צריך לעבוד תקופה מינימלית?
מותר לעבוד בשתי עבודות?
מותר לעבוד בשתי עבודות?
שלום רב, נער בן 16.5, עבודה אחת, פעם בשבוע, כ-7 שעות. עבודה שניה, 2-3 פעמים בשבוע, 7 שעות כל פעם. האם מותר? האם צריך תאום מס? \ פטור ממס?.... המשך מותר לעבוד בשתי עבודות?
חייבים שיהיה אחראי משמרת?
חייבים שיהיה אחראי משמרת?
היי, רציתי לדעת האם יש חוק לפיו מחויב להעמיד בכל משמרת אחראי משמרת?... המשך חייבים שיהיה אחראי משמרת?
אפשר לעבוד בשתי עבודות?
אפשר לעבוד בשתי עבודות?
שלום, אפשר לעבוד בשתי עבודות?... המשך אפשר לעבוד בשתי עבודות?
אם אין 8 שעות הפסקה מגיע תוספת?
אם אין 8 שעות הפסקה מגיע תוספת?
שלום, יש לי שאלה לגבי שעות מנוחה. אני עובד משמרות. אם אני עובד משמרת צהריים עד 23:30 ואז צריך לקום ב 5:30 למשמרת בוקר שמתחיחה ב 7:00 האם זה תקין?... המשך אם אין 8 שעות הפסקה מגיע תוספת?
קובעים לי משמרות בלי להתייעץ
קובעים לי משמרות בלי להתייעץ
שלום התחלתי לעבוד בסופר הקרוב לבית, והמנהלת קובעת לי משמרות מבלי להתעייץ איתי ואין הגשת משמרות מסודרת, היא אומרת שהיא קובעת לי משמרות ולפי זה אני צריכה לנהל את הזמן שלי.... המשך קובעים לי משמרות בלי להתייעץ
עבודה עם מכונת חיתוך ללא הגנה
עבודה עם מכונת חיתוך ללא הגנה
הי, רציתי לשאול מה החוק לגבי העסקה של נוער בשעות מאוחרות, כי מה שמצאתי לא היה לי ברור. במקרה שלי ספציפית אני מחפשת האם מותר להעסיק עד 1 בלילה או 12 בלילה.... המשך עבודה עם מכונת חיתוך ללא הגנה
מעסיקים את אחי בהתלמדות
מעסיקים את אחי בהתלמדות
אחי התחיל לעבוד בפיצריה שם נאמר שיש לו תקופת ניסיון ללא תשלום. במשך שבועיים החל מהיום הראשון הוא עושה עבודה של עובד מן המניין וכל יום המעסיק מוצא סיבות מדוע הוא לא מוכן. ... המשך מעסיקים את אחי בהתלמדות
מורידים לי בריאות וביטוח לאומי
מורידים לי בריאות וביטוח לאומי
היי אני בת 18 ושמתי לב שכל חודש יש לי הורדה משתנה של "מס בריאות" ו-"ביטוח לאומי" במשכורת. רציתי לשאול אם זה צריך להיות ככה או לא? כי בעבודה הקודמת שלי זה לא קרה.... המשך מורידים לי בריאות וביטוח לאומי
הסכם עבודה

הסכם עבודה הוא מסמך המשקף את ההסכמות שבין העובד למעבידו.
ישנם שני סוגים עיקריים של הסכמי עבודה:

הראשון הוא הסכם עבודה לתקופה בלתי מוגבלת – הכוונה בסוג זה של הסכם עבודה היא שתקופת ההעסקה לא קצובה מראש ושבמידה ופרטים בחוזה משתנים (תוספת שכר, לדוגמא) עקב הסכמת הצדדים או עקב הסכם קיבוצי שנחתם מדובר עדיין על אותו חוזה ועל אותה תקופת העסקה.

הסכם עבודה שני הוא הסכם לתקופה מוגבלת – משמעות הדבר הוא שבסיומה של תקופת הסכם עבודה זה מסתיימת עבודתו של העובד והוא זכאי לפיצויי פיטורין. חוזה זה נפוץ במקרים בהם המעביד עושה פרויקט מסוים וכך הוא יודע כי העובד יישאר אצלו לכל אורך אותה תקופה.