שלום, אורח

כמה זמן לפני הגיוס מותר להתפטר?
כמה זמן לפני הגיוס מותר להתפטר?
שלום, אני מתגייס ב23/07/2018 מתי אני יכול להגיש מכתב התפטרות ולקבל פיצויים. מה הוא הפרק זמן?... המשך כמה זמן לפני הגיוס מותר להתפטר?
מה מגיע בפיטורים?
מה מגיע בפיטורים?
שלום וברכה, האתר שלכם מאוד עוזר, תודה רבה! עבדתי במשרד 3 חודשים ופוטרתי, לא חתמנו חוזה רשמי, האם המעסיק חייב לתת לי מכתב פיטורין? וכן האם המעסיק חייב לשלם לי פדיון חופשה?... המשך מה מגיע בפיטורים?
מה מגיע לי בגיוס?
מה מגיע לי בגיוס?
עבדתי כשנתיים ו-3 חודשים בפיצרייה והתגייסתי לצה"ל. הייתי עובדת שעתית/יומית. ורציתי לדעת מה מגיע לי בסכום הפיצויים שלי? הבנתי שמגיע לי חופשה והבראה אבל המנהל שלי טוען שלא.... המשך מה מגיע לי בגיוס?
חישוב פיצויי הפיטורים
חישוב פיצויי הפיטורים
ערב טוב, בני עבד כשנה וארבעה חודשים במאפייה מקומית. עתה הודיע לו המעסיק שהוא מפטר אותו בני עובד לפי שעה ומרוויח כ- 27 שח לשעה.... המשך חישוב פיצויי הפיטורים
מה מגיע עם סיום העבודה?
מה מגיע עם סיום העבודה?
אני עובדת במקום עבודה 11 חודשים, עבדתי במסירות הפסקת עבודתי נבעה מגיוסי לצה"ל, האם מגיע לי דמי פיטורים או פיצוים? כמו כן, האם מגיע לי דמי הבראה ואיך זה מחושב, וימי מחלה? ... המשך מה מגיע עם סיום העבודה?
התפטרות בעקבות שירות לאומי
התפטרות בעקבות שירות לאומי
שלום, עבדתי בחנות בגדים בתור אחמ"שית במשך 10 חודשים ושבועיים בערך. אני משרתת בשירות לאומי חודשיים.יצא שעבדתי מ6 בבוקר בשירות, עד 11 בלילה בחנות. וזה לא התאים לי. ... המשך התפטרות בעקבות שירות לאומי
מותר לי להתפטר?
מותר לי להתפטר?
אני עובדת כבר במשך 5 ימים בעבודה משרדית והעבודה זאת לא טובה לי. אני רק מקריאה מייל שהמזכירה השנייה מקבלת. אני סתם יושבת 8 שעות על כיסא ולא עושה כלום. אני מעוניינת להתפטר.... המשך מותר לי להתפטר?
אפשר לחייב אותי לתת משמרות?
אפשר לחייב אותי לתת משמרות?
שלום אני עובדת בחנות בגדים כמעט שנה ו-7 חודשים בגלל שאני סטודנטית בשנה השניה אין באפשורתי לתת הרבה משמרות רק משמרת אחת והמנהלת מבקשת יותר מה אפשר לעשות?... המשך אפשר לחייב אותי לתת משמרות?
פיטרו אותי בגלל מחלה
פיטרו אותי בגלל מחלה
התחלתי עבודה חדשה ואחרי 4 ימים שעבדתי שם. המנהלת שלחה לי הודעה בוואטסאפ שהיא מפטרת אותי בגלל שלא הרגשתי טוב ולא הגעתי למשמרת שהיא שמה לי למרות שאמרתי לה שאני חולה.... המשך פיטרו אותי בגלל מחלה
צריך לשלם פיצויים?
צריך לשלם פיצויים?
שלום, עובדת שעבדה במשך שנה וקצת ונאלצת לעזוב את העבודה עקב גיוס האם צריכים לשלם לה פיצויים?... המשך צריך לשלם פיצויים?
זכאות לפיצויי פיטורים

עובד שעבד אצל מעביד אחד או באותו מקום עבודה 12 חודשים זכאי לקבל מהמעביד שפיטרו פיצויי פיטורים. אם עובד עבד באותו מקום עבודה והתחלפו המעבידים הוא זכאי לקבל מהמעביד הקודם פיצויי פיטורים בעד תקופת העבודה בה עבד אצלו אלא אם כן קיבל על עצמו המעביד החדש לשלם את הפיצויים עבור אותה תקופה.
אם לא הוכח אחרת, פיטורים בסמוך לסוף שנת העבודה הראשונה ייראו כאילו נעשו מתוך כוונה להימנע מלשלם פיצויי פיטורים, והעובד זכאי לפיצויים.
עובד המתפטר מרצונו ממקום העבודה, אינו זכאי לתשלום פיצויי פיטורים, אלא אם הוא נכנס לאחת הקטגוריות המנויות להלן:
• פטירה או פשיטת רגל של המעביד.
• פטירת עובד.
• התפטרות בגלל מצב בריאות לקוי של העובד עצמו או של בן משפחתו.
• התפטרות עובדת בתוך 9 חודשים מיום שילדה, או שאימצה, לשם טיפול בילד.
• התפטרות עובד עקב מעבר למקום מגורים המרוחק ממקום מגוריו הקודם ב-40 ק"מ לפחות, בנסיבות מיוחדות כמו: נישואין, גירושין, הצטרפות לבן זוג.
• התפטרות עובד עקב הצטרפותו לבן זוגו היוצא לחו"ל בשליחות המדינה.
• אי חידוש חוזה עבודה לתקופה קצובה, על ידי המעביד.
• התפטרות עובד עונתי, שעבד שלוש עונות רצופות באותו מקום עבודה, מאחר ולא הובטחה לו עבודה נוספת באותו מקום.
• התפטרות עובד עקב התגייסותו לצבא סדיר, לצבא קבע, למשטרת ישראל או לשירות בתי הסוהר.
• התפטרות עובד משום שנבחר לראש רשות מקומית או לסגן ראש רשות מקומית.
• התפטרות עובד שהגיע לגיל פרישה.
• התפטרות עקב הרעה מוחשית בתנאי העבודה.

איך מחשבים?

שיעור פיצויי פיטורים הוא שכר חודש אחד לכל שנת עבודה אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה. השכר שישמש בסיס לפיצויים הוא השכר האחרון של העובד. אם חל שינוי זמני בשכר האחרון של העובד, יחושבו הפיצויים לפי שכר העובד לפני שחל השינוי. כמן כן, אם חלה הפחתה בשכרו של העובד, יראו כשכר אחרון לחישוב הפיצויים את שכרו של העובד לפני ההפחתה.
אם עובד משתכר על בסיס שעתי ושעות עבודתו משתנות מחודש לחודש, יש לחשב את שכרו לצורך פיצויי פיטורים לפי שכרו הממוצע ב- 12 החודשים שקדמו לפיטורים.
אם עובד עבר מעבודה חלקית לעבודה מלאה או מעבודה מלאה לעבודה חלקית, יחושב שכרו האחרון לגבי כל אחת מתקופות העבודה לפי שכרו ערב פיטוריו באופן יחסי למידת החלקיות של עבודתו.
 

הודעה מוקדמת

העובד זכאי להודעה מוקדמת אם המעביד מחליט לפטר אותו ומעביד זכאי להודעה מוקדמת אם העובד מחליט להתפטר. ההודעה המוקדמת נועדה לתת למקבל ההודעה שהות להתארגן על מנת למצוא עובד חילופי במקרה של מעביד או מקום עבודה חילופי במקרה של עובד.

עובד המשתכר על בסיס יומי או שעתי זכאי להודעה מוקדמת באופן הבא :
1. במהלך שנת עבודתו הראשונה - של יום אחד בשל כל חודש עבודה.
2. במהלך שנת עבודתו השנייה - של 14 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה.
3. במהלך שנת עבודתו השלישית - של 21 ימים, בתוספת של יום אחד בשל כל שני חודשי עבודה בשנה האמורה.
4. לאחר שנת עבודתו השלישית - של חודש ימים.


עובד המשתכר על בסיס חודשי זכאי להודעה מוקדמת באופן הבא :
1. במהלך 6 חודשי העבודה הראשונים- הודעה של יום אחד בשל כל חודש עבודה.
2. החל מהחודש השביעי ועד תום שנת עבודתו הראשונה- של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה.
3. לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.

המעביד יכול לוותר על נוכחותו של העובד בעבודה במהלך תקופת ההודעה אם משלם לעובד פיצוי בסכום השווה לשכרו הרגיל של העובד בעד התקופה שוויתר על עבודתו. מעביד אינו יכול לחייב עובד לנצל את יתרת ימי החופשה שנותרו לו בתקופת ההודעה המוקדמת. מעביד המפטר עובד מחויב לתת לו אפוא את ההודעה המוקדמת לה הינו זכאי (בין אם כתקופת העבודה בפועל ובין אם בתמורת הודעה מוקדמת בשכרו האחרון) ובנפרד עליו לפדות לעובד את ימי החופשה הצבורה העומדים לזכות העובד.
אישור על תקופת העבודה

המעביד חייב לתת לעובדו בסיום העבודה, אישור בכתב בדבר תחילתם וסיומם של יחסי עובד ומעביד.