מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

הסכם קיבוצי לסטודנטים עובדי המגזר הציבורי

ההסתדרות חתמה עם הממונה על השכר באוצר על הסכם המשפר באופן ניכר את זכויותיהם של הסטודנטים המועסקים במגזר הציבורי. המו"מ וחתימת ההסכם התקיימו בשיתוף התאחדות הסטודנטים.

ההסתדרות חתמה עם הממונה על השכר באוצר על הסכם המשפר באופן ניכר את זכויותיהם של הסטודנטים המועסקים במגזר הציבורי. המו"מ וחתימת ההסכם התקיימו בשיתוף התאחדות הסטודנטים. זאת במסגרת שיתוף הפעולה הרצוף בין ההסתדרות להתאחדות. את המו"מ ניהל היועמ"ש של האגף לאיגוד מקצועי, עו"ד שי תקן, בתיאום עם יו"ר ההתאחדות, בועז טופורובסקי.

 

עיקרי ההסכם:

* קבלת תוספת שכר של כ- 5%: ההסכם שנחתם קובע כי העובדים יקבלו החל מינואר 2010 תוספת של כ- 5% לטבלאות השכר כמו שאר העובדים במגזר הציבורי. כמו-כן קובע ההסכם כי סטודנטים לתואר שני יקבלו תוספת גדולה יותר של כ- 10%.

 

* תוספת חד פעמית של 9% עבור כל חודש העסקה בשנת 2009: ההסכם קובע כי הסטודנטים יקבלו במשכורת ינואר 2010 תוספת חד-פעמית של 3% עבור כל חודש העסקה בשנת 2009, כך שהתוספת המקסימלית יכולה להגיע ל- 36%, אם הסטודנט עבד במשך 12 חודשים בשנה. כך למעשה מקבלים הסטודנטים את התשלום שקיבלו עובדי המגזר הציבורי ביולי השנה, בסך 3% עבור כל אחד מ- 12 החודשים בשנת 2009, כפי שנקבע בהסכם השכר במגזר הציבורי.

 

* פנסיה מקיפה מהיום הראשון לעבודה: ההסכם משנה באופן דרמטי את זכויות הפנסיה של הסטודנטים. עד כה היו מבוטחים העובדים בהסדר פנסיה חובה. על פי ההסכם יבוטחו הסטודנטים בפנסיה מקיפה, בשיעור 17.5%, החל מינואר 2010 ומהיום הראשון לעבודה.

 

סטודנטים יוכלו להגדיל את היקף שעות העבודה: ההסכם מאפשר לסטודנטים להגדיל את היקף שעות עבודה. עד עתה היו רשאים המעסיקים להעסיק את הסטודנטים לא יותר מ- 96 שעות חודשיות המהווים חצי משרה. ההסכם החדש מאפשר להעסיק סטודנט במשך 120 שעות בחודש, המהווים 3/4 משרה, בתנאי שהסטודנט מסכים לכך. ההסכם אף מבטל הסדר קודם המגביל את שעות עבודת הסטודנטים בזמן חופשות המבחנים.


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/195