מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

אפשר לחייב אותי לעבור פוליגרף?

אני עובדת כמנהלת משמרת בחנות בקניון ורוצים להעמיד אותנו לבדיקת פוליגרף "שגרתית". האם זה חוקי? אני חייבת לעבור בדיקה במכשיר כזה? למרות שאין סיבה מיוחדת ופניה למשטרה??!

 

שאלה:
שלום, אני עובדת כמנהלת משמרת בחנות בקניון ב״שכר מינימום״ ורוצים להעמיד אותנו לבדיקת פוליגרף "שגרתית". האם זה חוקי? אני חייבת לעבור בדיקה במכשיר כזה? למרות שאני לא מסכימה? וגם למרות שאין סיבה מיוחדת ואין פניה למשטרה??!
תשובה:

שלום,

פוליגף, המכונה גם "גלאי שקר", הוא מכשיר שמתיימר לבחון האם האדם שעובר את הבדיקה דובר אמת או משקר.

הבדיקה עצמה נחשבת כלא אמינה מספיק על מנת לשמש כראיה במשפט פלילי.

בית הדין לעבודה קבע, בתחום העבודה, כי כי ניתן להשתמש בתוצאות של בדיקת פוליגרף כראיה בשני תנאים, ורק כאשר שני התנאים מתמלאים:

  1. כשהעובד מסכים מראש להיבדק מרצונו החופשי.
  2. כשהעובד מסכים מראש שתוצאות הבדיקה יוכלו לשמש כראיה.

כלומר, גם אם העובד מסכים לעבור בדיקת פוליגרף, אבל לא מסכים שהתוצאות תשמשנה כראיה - אי אפשר להשתמש בהן כראיה.

האם ניתן לחייב עובד לעבור בדיקת פוליגרף?

בית הדין לעבודה קבע שאסור לכפות בדיקת פוליגרף על העובד.

יותר מכך, מעסיקים שפיטרו עובדים רק כי סרבו להיבדק בפוליגרף חויבו לשלם להם פיצויי פיטורים וגם פיצויים בגין פיטורים שלא כדין.

אבל, במידה ויש חשדות מגובשים (לדוגמא גניבה או העברת סודות למתחרים) נגד העובד והסירוב לעבור את הבדיקה אז המעסיק יכול לזמן אותו לשימוע לפני פיטורים, לתת לו צ'אנס להסביר את המקרה ולנסות לשמור על עבודתו. בית הדין לא יקבל את הסירוב כעילה לפיטורים, אבל אם יש חשדות ממשיים וסירוב - אולי בית הדין יקבל את "אובדן האמון" כעילה לגיטימית - ובתנאי שהליך הפיטורים יהיה תקין ותינתן לעובד אפשרות להגן על עצמו.

לסיכום - לא ניתן לחייב אותך לעבור "בדיקה שגרתית" בלי הסכמתך וגם לא ניתן לפטר אותך בגלל שסרבת לעבור בדיקה שגרתית, אבל ניתן להשתמש בסרוב שלך לעבור בדיקה - מול חשדות ממשיים - כחלק מהליך פיטורים תקין.

בהצלחה.

 באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1934