מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

האם משלמים מחלה רק על ימים קבועים?

שלום, אני עובדת במשמרות כולל לילות וסופ״שים. יש לי אישור רופא ל-5 ימי מחלה. בסידור העבודה אני אמורה לעבוד רק יום אחד. האם אני אמורה לקבל שכר על כל חמשת ימי המחלה?

שאלה:
שלום, אני עובדת במשמרות כולל לילות וסופ״שים. יש לי אישור רופא ל-5 ימי מחלה. בימים אלו בסידור העבודה אני אמורה לעבוד רק יום אחד. האם אני אמורה לקבל שכר על כל חמשת ימי המחלה (פחות היום הראשון)? תודה!!
תשובה:

שלום,

הזכאות לדמי מחלה היא זכאות נרכשת. ככל שצברת יותר ותק את זכאית ליותר ימי מחלה בתשלום. בכל חודש בו עבדת במשרה מלאה את זכאית לצבירה של 1.5 ימי מחלה עד לתקרה של 90 בשנה.

חודש מלא, לחישוב זכאות, נחשב כ25 ימי עבודה למי שעובד 6 ימים בשבוע או 21.66 למי שעובד 5 ימים בשבוע - על עבודה חלקית מקבלים את החלק התואם את כמות העבודה בפועל.

מכיוון שאת עובדת במשמרות משתנות את זכאית לתקופת המחלה (5 ימים במקרה שלך) כפול היחס שבין הימים שעבדת ברבע השנה של העבודה המלאה ביותר בשנה האחרונה לחלק לימי העבודה באותו רבע שנה. ואם היחס הזה יוצא יותר מהיום האחד שהיה קבוע לך - את זכאית ליותר.

לא על כל הימים מקבלים תשלום מלא.

יום המחלה הראשון הוא על חשבונך. עבור שני הימים הבאים את זכאית ל50% מהשכר שלך ועל שאר הימים - לשכר מלא.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1904