מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

האם מגיע 36 שעות חופשה לעובד במשמרות?

שלום, אני עובד בגלידרייה ושקיבלתי את התלוש משכורת ראיתי שקיבלתי על העבודה שלי במוצש שכר רגיל ולא 150% למרות שעבדתי לפני כן גם ביום שישי.

שאלה:
שלום, אני עובד בגלידרייה ושקיבלתי את התלוש משכורת ראיתי שקיבלתי על העבודה שלי במוצש שכר רגיל ולא 150% למרות שעבדתי לפני כן גם ביום שישי, וכששאלתי את הבוסית שלי היא אמרה לי שאני לא אמור לקבל 150% כי אני עובד במשמרות וזה לא משנה אם אני עובד שישי ואז מוצש ורציתי לשאול אם זה נכון?
תשובה:

שלום,

כל הכבוד על הערנות ותשומת הלב.

החוק קובע כי המנוחה השבועית של עובד יהודי היא 36 שעות רצופות הכוללות בתוכן את יום השבת. כלומר, אם עבדת במהלך סוף השבוע גם ביום שישי בבוקר וגם במוצאי השבת, לא קיבלת את המנוחה השבועית המגיעה לך כהגדרתה בחוק ולכן יש לשלם לך 150% על המשמרת של מוצאי השבת.

גם אם אתה עובד במשמרות ומקבל ימי מנוחה אחרים במהלך השבוע, זה לא משנה את העובדה שהמנוחה השבועית שלך היא ביום שבת, ולכן תשובתה של המעסיקה שלך אינה רלוונטית.

אני מציעה לך לפנות אליה שנית ולהסביר לה את הדברים, ובמידה והעניין לא יפתר ביניכם אתה מוזמן למלא את טופס התלונה באתר שלנו או להשאיר הודעה בטלמסר *1121, על מנת שנציג שלנו ילווה אותך בתהליך לדרישת זכויותיך.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1896