מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

איך מחשבים ימי חופשה?

אני עובדת לפי שעות ורשום לי בתלוש האחרון שמגיע לי 6 ימי חופשה. כמה כסף מקבלים על כל יום? עוד שאלה האם יש לי זכות לדרוש לקבל בונוסים כמו כל העובדות?

שאלה:
הי אני עובדת לפי שעות ורשום לי בתלוש האחרון שמגיע לי 6 ימי חופשה. כמה כסף מקבלים על כל יום? עוד שאלה האם יש לי זכות לדרוש לקבל בונוסים כמו כל העובדות כי לפי החישוב שלי קבלתי פחות ממה שהייתי אמורה לקבל.. תודה רבה!!
תשובה:

שלום יעל,

ערך יום חופשה נקבע ע"פ מספר שעות העבודה והשכר שלך. עקב העובדה שאת עובדת לפי שעות, תוכלי לחשב את גובה דמי החופשה שלך באופן הבא:

גובה שכר העבודה שלך ב-3 החודשים הרצופים בהם עבדת הכי הרבה (למשל: אם שכר העבודה שלך בחודשים אפריל-מאי-יוני היה גבוה יותר מצירוף של כל 3 חודשים סמוכים אחרים, זה הזמן הרלוונטי להתייחס אליו. שימי לב ששכר עבודה הוא השכר עבור השעות בלבד ולא כולל שעות נוספות והחזרי נסיעות) את הסכום הזה את מחלקת ב-90.

זה ערך יום החופשה שלך.

נושא הבונוסים הוא מורכב, כי הוא תלוי למה ובאיזו תדירות שאר העובדות מקבלות בונוסים. אם זה תלוי במכירות או בדברים שקשורים באופן ישיר בתפקוד בעבודה, אז ייתכן שזה הגיוני שאתן מקבלות בונוסים באופן שונה, אך אם כולן מקבלות בונוסים ללא קשר לעבודתן ואת לא, יכול מאוד להיות שאת צריכה לקבל את הבונוסים הללו, אך ניתן יהיה לברר את זה רק בבדיקה ספציפית.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1891