מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

אם אין 8 שעות הפסקה מגיע תוספת?

שלום, יש לי שאלה לגבי שעות מנוחה. אני עובד משמרות. אם אני עובד משמרת צהריים עד 23:30 ואז צריך לקום ב 5:30 למשמרת בוקר שמתחיחה ב 7:00 האם זה תקין?

 

שאלה:
שלום, יש לי שאלה לגבי שעות מנוחה. אני עובד משמרות, בוקר מ 7:00 עד 16:00, צהריים מ 15:45 עד 23:30, ומשמרת לילה 23:00 עד:7:00. אם אני עובד משמרת צהריים עד 23:30 ואז צריך לקום ב 5:30 למשמרת בוקר שמתחיחה ב 7:00 האם זה תקין?
תשובה:

שלום,

חוק שעות העבודה והמנוחה  קובע, בסעיף 21 שבין יום עבודה למשנהו תבוא הפסקה של 8 שעות. כלומר, לפי החוק, אם אין הפסקה של 8 שעות - מדובר באותו יום עבודה.

קיימות פסיקות של בית הדין לעבודה שאומרות שזה לא מזכה בגמול שעות נוספות, אבל בחודש מרץ האחרון התקבלה פסיקה, בבית הדין לעבודה בת"א, שחייבה את המעסיק בתשלום שעות נוספות על המשמרת השניה.

בהצלחה.

 באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1881