מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

מתי משלמים לי על קייטנה?

התחלתי לעבוד בקייטנה לפני כמה ימים, אמרו לי שעל כל מחזור אני אקבל 2200₪, אני אמורה לעבוד שלושה מחזורים... את הכסף אני אמורה לקבל אחרי כל מחזור?

שאלה:
התחלתי לעבוד בקייטנה לפני כמה ימים, אמרו לי שעל כל מחזור אני אקבל 2200₪, אני אמורה לעבוד שלושה מחזורים... את הכסף אני אמורה לקבל אחרי כל מחזור (כל מחזור אורך שבועיים) או בסוף שלושת המחזורים? דבר נוסף: רציתי לדעת איך עובדות השעות נוספות: אחרי כל שמונה שעות זה כבר שעות נוספות או אחרי 8.6 או בכלל משהו אחר?
תשובה:

שלום,

לפי חוק הגנת השכר, תשלום בעבור עבודה ניתן על פי חודש עבודה. כלומר אם עבדת מתחילת יולי, את צריכה לקבל את המשכורת שלך לא יאוחר מה-10/8/2017, ואם תעבדי גם באוגוסט את השכר תקבלי בספטמבר וכו'.

מותר להם לשלם לפי מחזורים - אם זה מקצר את זמן ההמתנה שלך לתשלום ולא מאריך. מציע שתשאלי אותם.

בנוסף הייתי מוודא קבלת טופס הודעה לעובד. טופס הודעה לעובד הוא טופס אשר אמורים לקבל אחרי שבוע (או 30 יום אם את מעל גיל 18) ובו מפורטים תנאי העבודה ( מעיין חוזה עבודה). דבר זה מאוד חשוב כדי שלא יהיו הפתעות ואי נעימויות בהמשך.

לגבי שעות נוספות

במקום עבודה שעובדים בו 6 ימים בשבוע שמונה שעות הן בשכר רגיל, שעה תשעית ושעה עשירית הן בתוספת 125%, ומשעה השעה האחת עשרה ומעלה מדובר בתוספת 150%.

במקום עבודה שעובדים בו 5 ימים בשבוע מותר להעסיק עד 9 שעות ביום ואז השעות העשירית והאחת עשרה הן 125% וכו'.

יש לציין כי לפי החוק חל איסור להעסיק בני נוער בשעות נוספות, אך אם עבדת אלו הם הסכומים להם את זכאית.

בהצלחה בהמשך הקיץ ועבודה בטוחה ונעימה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1880