מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

עבודה עם מכונת חיתוך ללא הגנה

הי, רציתי לשאול מה החוק לגבי העסקה של נוער בשעות מאוחרות, כי מה שמצאתי לא היה לי ברור. במקרה שלי ספציפית אני מחפשת האם מותר להעסיק עד 1 בלילה או 12 בלילה.

 

שאלה:
הי, רציתי לשאול מה החוק לגבי העסקה של נוער בשעות מאוחרות, כי מה שמצאתי לא היה לי ברור. במקרה שלי ספציפית אני מחפשת האם מותר להעסיק עד 1 בלילה או 12 בלילה, גיל 17 ועבודה בחופשת לימודים של תיכונים (אחרי ה20 ליולי). העבודה בחנות ולא במלצרות.ואם זה נעשה אז האם מגיע לי יותר מהמינ'? (ואם זה אחוזים נוספים לדוג 150 אחוז האם זה מהמינימום או מהתשלום לשעה של המקום?) ולגבי מלצרות אירועים- זה נגמר מאוחר מאוד, אם זה לא חוקי להעסיק נוער בשעות האלה האם זה בסדר כל המלצרים שיש בארץ או שיש חוק על שעות נוספות ויש היתר? בנוסף, רציתי לשאול: עבדתי במקום שדורש ממנו לחתוך ירקות בערך כל המשמרת וגם יש שימוש במכונת קיצוץ ירקות חשמלית חשמלית שהיא בלי אמצעים מגנים. האם זה חוקי (המכונה והחיתוך שאני יצאתי ממנו עם דם באופן קבוע)? יוצא לי לראות יותר מידי עבודות שעוברות על החוק, ויש לי מספיק אומץ לקום ולחתוך כאשר אני מציינת שזה שהם לא חוקיים זאת הסיבה אבל זה לא נראה שזה מזיז לאף אחד ובני נוער ממשיכים להיות מנוצלים במקומות האלה. האם יש משהו לעשות בנידון שלא כולל תביעה שזה תהליך ארוך ומסובך שעולה גם לא מעט?
תשובה:

שלום,

חוק עבודת הנוער קובע שאסור למעסיק להעסיק בני נוער מתחת לגיל 18 אחרי השעה 22:00, או 23:00 למקום שמחזיק היתר ממשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

בחופשים מותר להעסיק בני נוער עד השעה חצות - ובתנאי שאם העבודה מסתיימת אחרי 23:00 המעסיק דואג לעובדים להסעה עד הבית.

אין אפשרות חוקית להעסיק נוער מעבר לשעות האלה.

לעבודה בלילה אין תעריף חוקי גבוה יותר מהמינימום. מה שכן - עבודה במשמרת לילה (משמרת שלפחות שעתיים ממנה הם בין 22:00 ל-6:00) מקצרת את יום העבודה מ-8 שעות ל-7 ואחריהן צריך לשלם שעות נוספות.

כמובן שהמעסיק ואת יכולי לסכם על תעריף גבוה יותר למשמרת לילה.

לגבי נושא הבטיחות - כל מקום עבודה מחויב לספק לך הדרכה על הסכנות ולספק אמצעי מיגון. מהתיאור שלך אני לא יכול לדעת האם המכונה עומדת בתקן ופשוט לא הסבירו (שזה לא חוקי), או האם המכונה עצמה לא עומדת בדרישות החוק - אבל כך או כך - חייבים לספק לך אמצעי מיגון.

חוץ מתביעות אישיות בבתי הדין לעבודה - וחשוב להזכיר שאנחנו מוסמכים להגיש בשמכם וללוות אתכם במהלכן - אפשר גם להגיש תלונות למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים שמוסמך להטיל קנסות ולהגיש כתבי אישום - גם בלי מתלונן רשמי, אלא על בסיס עדויות וחקירות שמפקחי המשרד אספו.

אנחנו עובדים בשיתוף עם משרד העבודה ויכולים להעביר אליהם תלונות באופן ישיר.

בהצלחה.

 באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1876