מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

ימי מחלה לעובדת במשמרות

אני עובדת כ7 שנים באותו מקום עבודה. משמרת אחת בשבוע ועוד משמרת שבת לסירוגין בין 6-8 שעות למשמרת. בעבודתי טוענים שמגיע לי ימי מחלה רק אם זה נופל על היום בו יש לי משמרת.

שאלה:
שלום אני עובדת כ7 שנים באותו מקום עבודה. משמרת אחת בשבוע ועוד משמרת שבת לסירוגין בין 6-8 שעות למשמרת. בעבודתי טוענים שמגיע לי ימי מחלה רק אם זה נופל על היום הספציפי בו יש לי משמרת. וגם אז זה לא נחשב כי זה היום הראשון עבורו אין תשלום מחלה. בתלוש שכר יש צבירה של ימי מחלה שנמחקים בסוף שנה. האם כך זה עובד?
תשובה:

שלום,

חוק דמי מחלה קובע כי עובדים זכאים לצבירה של יום וחצי מחלה בכל חודש עבודה מלא עד לצבירה של 90 ימים. ולכן לא חוקי למחוק לך את ימי המחלה, אם לא עברת את ה-90.

מכיוון ואת עובדת במשמרות ולא בחודש מלא צריך לחשב את הצבירה שלך באופן חלקי - מחלקים את כמות המשמרות ב-25 (או 21.66 אם מקום העבודה עובד 5 ימים בשבוע) וזאת הצבירה של אותו החודש.

תקופת המחלה שמגיעה לך כשאת חולה נקבעת אף היא לפי היקפי המשרה. מכיוון ואת מועסקת בשבתות את יכולה לכלול את ימי השבת בתקופת המחלה שמגיעה לך. החישוב לעובד שעובד בימי שבת הוא כמות ימי העבודה בשלושת החודשים הרצופים הכי טובים חלקי 90 כפול מספר ימי המחלה שאושרו ע"י הרופאה.

פסק דין ארצי של בית הדין לעבודה (דב"ע נז/18-3 גיל שעל נ' נינה ויקל, פד"ע לא 650) קובע שאת תקופת המחלה סופרים מהרגע שהיא אושרה, ומנקודת המבט של העובד ולכן אם המשמרת שלך היא ביום המחלה הראשון את לא זכאית לשכר, אבל אם היא בשני או בשלישי את זכאית ל-50% ואם היא מהיום הרביעי והלאה את זכאית למלוא השכר היומי.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1874