מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

מעסיקים את אחי בהתלמדות

אחי התחיל לעבוד בפיצריה שם נאמר שיש לו תקופת ניסיון ללא תשלום. במשך שבועיים החל מהיום הראשון הוא עושה עבודה של עובד מן המניין וכל יום המעסיק מוצא סיבות מדוע הוא לא מוכן.

 

שאלה:
שלום רב! ראשית אבקש להודות על פועלכם למען שמירת חוקי העבודה בקרב בני הנוער. אחי הקטן התחיל לעבוד בפיצריה בכרמיאל שם נאמר לו שיש לו תקופת ניסיון ללא תשלום וללא זמן מוגדר בה הוא צריך ללמוד את העבודה. במשך שבועיים החל מהיום הראשון הוא עושה עבודה של עובד מן המניין מכין פיצות ובצק שוטף כלים ורצפה ולוקח הזמנות בטלפון וכל יום המעסיק מוצא סיבות מדוע הוא לא מוכן. אחי נער בן 16 ובעיר שלנו אין מקומות עבודה לגילאים האלה לכן הוא נאחז בתקווה שהוא יתחיל לקבל משכורת ואני חושב שהמעסיק מנצל אותו ומורח את הזמן כדי לחסוך בהוצאות של עובד. כאשר אחי ניסה להעלות את נושא השכר המעסיק כעס עליו שהוא הלך (כפי שנאמר לו על ידי העובדים באותה משמרת) ולא סגר את המשמרת בשטיפה וניקיונות "רציתי להתקשר ולקלל אותך שהלכת" לציין כי בימים אלה הוא ממשיך בעבודה יחד עם תקופת המבחנים ללא תשלום. מה ניתן לעשות במקרה זה והאם ניתן לקבל שכר על תקופה זו במידה ונחליט להפסיק את העסקתו.
תשובה:

קודם כל - תודה על המחמאות.

לשאלתך - בחוקי העבודה לא קיימת הגדרה של "משתלם" או "מתלמד". חוק שעות העבודה והמנוחה קובע שבכל זמן בו העובד מעמיד את עצמו לרשות המעביד הוא שעת עבודה וחוק שכר המינימום שקובע שלכל עובד יש את הזכות לקבל לפחות את שכר המינימום עבור עבודתו.

ומה אם העובד מסכים לעבוד ב"ימי התלמדות" ללא תשלום - האם זה חוקי?

גם הפעם התשובה היא לא. חוק שכר המינימום, כמו חוקי עבודה רבים אחרים, הוא חוק קוגנטי, כלומר חוק שהעובד לא רשאי לותר על הגנתו.

במידה והמעסיק יסרב לשלם לשלם את השכר - אחיך בהחלט יכול לתבוע את השכר בבית הדין לעבודה, ואנחנו יכולים לסייע לו.

חשוב מאד שהוא יקפיד לרשום בדיוק את הימים והשעות שהוא עבד בהם כדי שיהיו לו הוכחות.

בהצלחה.

 באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1863