מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

עבודה בשתי עבודות

היי,אני בת 17 והחודש אעבוד בשתי עבודות רציתי לדעת אם אני צריכה למלא טופס תיאום מס ולהגיש אותו לכל אחד ממעסיקיי?

שאלה:
היי,אני בת 17 והחודש אעבוד בשתי עבודות רציתי לדעת אם אני צריכה למלא טופס תיאום מס ולהגיש אותו לכל אחד ממעסיקיי או שמספיק שבטופס 101 של אחת העבודות ארשום שיש לי הכנסה נוספת ואעדכן את שני מעסיקיי על כך שיש לי עוד עבודה ? אשמח לקבל תשובה בהקדם האפשרי תודה :)
תשובה:

היי יהודית,

לבנות נוער עד גיל 18 יש פטור מתשלום מס הכנסה עד תקרה של 7,300 ש"ח (ולבני נוער עד תקרה של 6,500 ש"ח), (נכון להיום). אבל, אם את עובדת בשתי עבודות - יורידו לך באופן אוטומטי 50% מס, גם אם לא הגעת לגובה הכנסה חייבת במס.

לכן - את צריכה לדווח למס ההכנסה ולעשות תיאום מס. את זה עושים ישירות מול רשות המיסים ולא מול המעסיקים. בתיאום מס מדווחים על שתי ההכנסות שלך ובודקים לכמה שכר את מגיעה משני המקומות - אם זה עדיין יהיה מתחת לתקרת המס לא יחייבו אותך במס.

את אכן צריכה לדווח גם לשני המעסיקים שלך. יש להם זכות לדעת ולראות שזה לא פוגע אחד בשני. בנוסף - לפי חוק עבודת הנוער את צריכה לדווח לשני מקומות העבודה כדי שלא יוותר מצב שתעבדי למעלה משמונה שעות עבודה באותו היום. מצב כזה עלול לסבך את המעסיק השני שמעסיק אותך כי הוא עלול להחשב כמי שמעסיק שעות נוספות (שזה אסור) למרות שהוא לא העסיק בפועל יותר משמונה שעות.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1856