מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

אני לא יכול לעבוד בעקבות ניתוח

שלום רב. אני מועמד לניתוח החלפת ברך. לאחר ניתוח לא אוכל לחזור לעבוד בתקופת שיקום של חודשיים. מי מפצה אותי כספית על אובדן הכנסה בתקופה זו?

שאלה:
שלום רב. אני מועמד לניתוח החלפת ברך. לאחר ניתוח לא אוכל לחזור לעבוד בתקופת שיקום של חודשיים. מי מפצה אותי כספית על אובדן הכנסה בתקופה זו?
תשובה:

שלום מירון,

קודם כל הרבה בריאות ובבהצלחה בניתוח!

דבר ראשון- שים לב שאתה מקבל מהרופאים שלך מכתבים לימי מחלה על כל התקופה הזו.

אם אתה מבוטח בביטוח פרטי כלשהו- תוכל לתבוע מהביטוח כסף על הזמן הזה.

לא ציינת מה סיבת הפציעה (תאונה בעבודה? תאונה לא בעבודה? מחלה?).

במידה והפציעה מוגדרת כ"תאונת עבודה" או "מחלת מקצוע" תוכל לבקש "דמי פגיעה" מהביטוח הלאומי עבור 91 הימים הראשונים של אובדן כושר ההשתכרות. במידה ואובדן כושר ההשתכרות ארוך יותר ייתכן ותהיה זכאי לקצבאות אחרות, כגון "נכות זמנית".

אם הניתוח נגרם ממחלה או מסיבה אחרת יכול להיות שתהיה זכאי לקצבה מטעם הביטוח הלאומי בגין "נכות כללית" (גם זמנית), או הבטחת הכנסה.

בנוסף, במידה והפגיעה לא קשורה לעבודה ואתה לא זכאי קצבה אתה יכול לנצל את "דמי המחלה" שלך ולקבל תשלום עבור הימים שהספקת לצבור, עד לתקרה של 90 ימים.

בכל חודש של עבודה מלאה צוברים יום וחצי של "ימי מחלה". מאחר ואיננו יודעים כמה זמן עבדת, יתכן שעדיין לא צברת מספיק ימים כדי להיות זכאי לתשלום מלא עבור ימי המחלה שלך.

החלמה מהירה!

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1854