מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

דמי מחלה בשבת

שלום לכם אני סטודנט לעבודה סוציאלית ואני עובד בהוסטל כמדריך. אני עובד לפי שכר שעתי באמצע השבוע ובסופ"ש. הייתי חולה ביום רביעי ולא יכולתי לעבוד מחמישי ועד יום ראשון.

שאלה:
שלום לכם אני סטודנט לעבודה סוציאלית ואני עובד בהוסטל כמדריך. אני עובד לפי שכר שעתי באמצע השבוע ובסופ"ש. הייתי חולה ביום רביעי ולא יכולתי לעבוד מחמישי ועד יום ראשון. בעבודה אמרו לי שאני לא זכאי לקבל דמי מחלה מכיוון שמדובר בסופ"ש ולא באמצע השבוע. רציתי לדעת- האם מגיע לי לקבל דמי מחלה על ימי העבודה שאני לא יכול לעבוד בסופ"ש?
תשובה:

שלום איתמר,

ברוב המקרים אמנם עובדים בשכר לא זכאים לתשלום דמי מחלה עבור שבתות וחגים, בגלל שהם אינם ימי עבודה.

עם זאת, סעיף 2ב(5) בחוק דמי מחלה קובע שעובדים שכן מועסקים בימי שבת וימי חג כן זכאים לדמי מחלה עבור שבתות.
בהתאם לחוק, יום המחלה הראשון הוא על חשבון העובד - כלומר לא מקבלים עליו תשלום. על ימי המחלה השני והשלישי מקבלים תשלום של 50% מהשכר הרגיל, והחל מיום המחלה הרביעי מקבלים תשלום מלא.

כל זה כמובן בהתאם למספר ימי המחלה שצברת במהלך תקופת העבודה - בחודש עבודה מלא צוברים יום וחצי, ומכיוון שאתה עובד במשרה חלקית ושעתית אז הצבירה היא בהתאם להיקף המשרה. מספר ימי המחלה שנצברו מופיעים בתלוש השכר שלך.

בהצלחה!

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1801