מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

האם מותר לקחת מהטיפים שלי?

אני בת 18 ואני מלצרית אחת במסעדה. המעסיק מחייב אותי להתחלק איתו בטיפים. הסכום הכולל שנעשה בטיפים באותו יום לא נרשם בשום מקום ואני מקבלת גם תלוש ושכר מינימום 26 לשעה.

שאלה:
שלום אני עובדת במסעדת פועלים קטנה. אני בת 18 ואני מלצרית אחת במסעדה. המעסיק מחייב אותי להתחלק איתו בטיפים. הסכום הכולל שנעשה בטיפים באותו יום לא נרשם בשום מקום ואני מקבלת גם תלוש ושכר מינימום 26 לשעה. ההסדר של הטיפים לא נכתב בשום מקום שאני צריכה להתחלק איתו חצי חצי בטיפים. באותו יום שנעשה נגיד עשיתי 120 שקל ואני עובדת 6 שעות הוא לוקח לי 60 ונותן לי 60 אני רוצה לשאול האם זה חוקי שיקח לי חצי מהטיפ שעשיתי באותו יום?
תשובה:

שלום רב.

נושא הטיפים לא מוגדר בחוק הישראלי אלא רק בפסיקות של בית הדין.

הפסיקות של בית הדין מציבות מספר מבחנים כדי שטיפ יחשב כחלק מהכנסת העסק ויכול לבוא כשכר. בין המבחנים האלה חובת דיווח לרשויות המס כהכנסה של העסק, חובת רישום בתלוש וחובת תשלום זכויות סוציאליות.

לעומת זאת, אם הטיפים אינם מהווים חלק מבסיס השכר, ומעבר לטיפים משולם לך לפחות שכר מינימום, כפי שפירטת, אין הגדרה ספציפית לטיפים כאלו ועל פניו, בלי להכיר את המקרה לעומקו, החלטתו של המעסיק לא בלתי חוקית. במסעדות רבות נהוג לחלק את הטיפים בין כלל עובדי המעדה, כגון טבחים, ולא רק המלצרים.

ההחלטה הסופית במקרה כזה שמורה לבית הדין לעבודה.

מה שכן, חוק הודעה לעובד על תנאי עבודה קובע כי על המעסיק לתת לעובד הודעה כתובה בה מפורטים תנאי העבודה והסכומים המשולמים לעובד עבור עבודתו. כיון שאמרת שלא ניתנה לך כל הודעה בנושא, ייתכן כי המעסיק שלך לא עמד בלשון החוק.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1780