מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

מותר לא לתת לי טיפים בהתלמדות?

שלום. התחלתי לעבוד במלצרות. המנהלים טוענים שחודש ראשון אני לא מקבלת טיפים רק עובדת על מינימום כי זו תקופת התלמדות ואני אציין שאני עובדת ברמה כמו כולם! חוקי לעשות זאת?

שאלה:
שלום. התחלתי לעבוד במלצרות. המנהלים טוענים שחודש ראשון אני לא מקבלת טיפים רק עובדת על מינימום כי זו תקופת התלמדות ואני אציין שאני עובדת ברמה כמו כולם! חוקי לעשות זאת? אשמח למקור של התשובה.
תשובה:

שלום,

הטיפים עדיין אינם מוגדרים בחוק, על פי הפסיקות הקיימות במידה והתשלום על השרות, הטיפ, עובר דרך קופת המקום, מדווח לשלטונות המס, השכר אשר את מקבלת הינו לפחות שכר המינימום והתשלום מלווה בקבלת תלוש שכר מסודר, אז התשר יכול להחשב כחלק מהכנסת העסק והמעסיק יכול ואף מחוייב להכניס את השרות בפנקסי המסעדה.

במקרה שהטיפים נחשבים כהכנסת העסק - המקום יכול לקבוע את אופני החלוקה (בתנאי שהם ברורים, מוסברים ושיש שקיפות). במקרה כזה, יש סיכוי סביר שהמדיניות שאת מתארת תחשב חוקית - כל זמן שהזכויות הסוציאליות שלך, כגון שכר, נשמרות.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1731