מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

איך מחלקים את הטיפים?

שלום, אני עובדת במסעדה רק בימי שישי ושבת. הבוס שלי לא משלם לי את הטיפים ואני עובדת מינימום 5 שעות ביום, בכול יום יש לפחות 500 שח רק מטיפים.

שאלה:
שלום, אני עובדת במסעדה רק בימי שישי ושבת. הבוס שלי לא משלם לי את הטיפים ואני עובדת מינימום 5 שעות ביום, בכול יום יש לפחות 500 שח רק מטיפים, ואת רוב הטיפים משלמים באשראי, וגם אותם אני לא מקבלת. רציתי לדעת האם זו חובה על הבוס לתת טיפים או שזה נתון לשיקולו. במידה והוא נותן, מותר לו להחליט כמה מתוך כול הטיפים הוא נותן לי ולקחת את השאר לעצמו?
תשובה:

שלום,

לצערנו החוק לא מגדיר את המעמד של הטיפים.

יש שני חוקים שעוסקים בשכר - חוק שכר המינימום שקובע שהמעסיק חייב לשלם לפחות את שכר המינימום וחוק הגנת השכר שקובע ששכר הוא מה שמשולם בעקבות העבודה (בלי להגדיר מי משלם).

לפי הפרשנות שלנו הטיפים ניתנים לעבוד ע"י הלקוח ושייכים לו. לפי פרשנות המעסיקים הטיפים הם חלק מתקבולי העסק והוא רשאי להשתמש בהם כראות עיניו.

כשהחוק לא קובע במדויק מי שקובע הוא בית הדין לעבודה. בית הדין לעבודה הציב מספר מבחנים שאם המעסיק עומד בהם הטיפים יכולים להחשב כתקבול של העסק ורכושו: התשלום הכולל לא יפחת משכר המינימום. הזכויות הסוציאליות (כגון תשלום גמול עבודה במנוחה השבועית בשבתות) ישולם במלואו, אופן חלוקת הטיפים יהיה מוסדר, כל המיסים ישולמו וההכנסה תרשם בספרי מקום העבודה, העובד יקבל תלוש שכר מסודר עם ההכנסות משני המקורות - טיפים והשלמות.

אם מקום העבודה עומד בכל התנאים האלה הטיפים, כנראה, יחשבו כחלק מהכנסות המקום ואז הוא רשאי לחלק אותם כראות עיניו, מכיוון ולעובד מובטח שכר ידוע, קבוע ולפחות במינימום החוקי.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1652