מאת האיגוד המקצועי לנוער , קבוצת האיגוד המקצועי לנוער

מהו הליך התביעה?

שלום, לפני שאני מגישה בקשה לתביעה בגין אי תשלום על התלמדות, אשמח לדעת מהו הליך התביעה. האם באיזשהו שלב אני באה במגע עם המעסיק שלא שילם לי התלמדות? איך כל התהליך מתבצע?

שאלה:
שלום,
לפני שאני מגישה בקשה לתביעה בגין אי תשלום על התלמדות, אשמח לדעת מהו הליך התביעה...
האם באיזשהו שלב אני באה במגע עם המעסיק שלא שילם לי התלמדות?
איך כל התהליך מתבצע?
תשובה:

שלום,

תהליך הטיפול שלנו בתלונות של בני נוער הוא כזה:

הצעד הראשון הוא פניה לנער או לנערה שהתלוננו וקבלת כל המידע - מי היה המעסיק, מה היו שעות העבודה, מה השכר שסוכם, מה השכר ששולם, האם יש מסמכים וכו'. במידת הצורך אנחנו גם נקבע פגישה עם המתלונן/ת כדי לקבל תמונה מלאה יותר של אופן ההעסקה ושל הפגיעה בזכויות.

בעזרת המידע הזה נחשב מה הזכויות שמגיעות לפונה - בהרבה מקרים בני הנוער לא מודעים לכל הזכויות שמגיעות להם. לא פעם קןרה שמתלונה על נושא אחד מגלים שיש עוד זכויות שקופחו.

אח"כ אנחנו פונים למעסיק בטלפון או בכתב מסבירים כי זכויות העובד קופחו ודורשים את תיקון המצב ותשלום מלוא הזכויות.

תלונות רבות נפתרות בשלב הזה.

במידה והמעסיק עדיין לא משלם את מה שהוא אמור לשלם - אנחנו מנסחים, יחד עם הנער/ה שפנו כתב תביעה לבית הדין לעבודה ומגישים אותו בבית הדין האזורי לעבודה. במידה ובית הדין קובע שצריך לשלם אגרה - העלות היא על המתלונן/ת ובמידה ובית הדין פוסק שהצד השני צריך לשלם הוצאות משפט - הן מגיעות אלינו כדי להחזיר את הוצאות שלנו ולסייע לנו לסייע לעוד בני נוער.

במהלך הדיון תצטרכי לספר את הסיפור בעצמך ולמעסיק יש זכות לחקור אותך לגביו.

בהצלחה.

באתר שלנו ניתן למצוא תקציר של זכויות העובד שלך, חוקי העבודה ודיני העבודה, שאלות ותשובות וכן אפשרות לרשום את שעות העבודה ב"כספומטר" ולהגיש תלונה דרך האתר.

 

 


מתוך אתר מינימום
www.minimum.org.il
קישור ישיר:
http://www.minimum.org.il/articles/1045